gdzie pokazywać swoje kody?

Ucząc się programowania warto założyć sobie stronkę, bloga na którym będziemy wrzucali swoje kody, programy. Takie miejsce z jednej strony motywuje do tego, żeby od czasu do czasu coś na nim umieszczać, z drugiej motywuje do tego, żeby to co umieszczamy było w miarę wartościowe, z trzeciej daje szanse, że ktoś nas zobaczy i zechce zatrudnić. Dlatego warto…

google-76517_640Swoje kody można publikować na jakiejś darmowej platformie blogowej lub (jeśli myślimy poważniej o swojej stronce) na własnym serwerze. Wybranie własnego serwera wbrew pozorom nie wiąże się z jakimiś specjalnymi kosztami, bo tani hosting w dzisiejszych czasach zaczyna się już od kilku złotych miesięcznie, a jak trafimy na jakąś hostingową promocję to może być jeszcze taniej. Własny serwer ma tę zaletę, że możemy na nim robić co się nam zechce. Ma jednak tę wadę, że trzeba wszystko na nim ustawiać samemu. Tak więc co kto lubi – własny lub publiczny. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy.

Z tych publicznych hostingów i platform blogowych to najbardziej znane są chyba wordpress i blogspot i tam można się skierować jeśli ktoś wybiera taki sposób.