Wymarzona domena – co zrobić gdy jest zajęta…

Jak pisałem ostatnio, warto zadbać o to, żeby nasze programy były w sieci. Jeszcze tylko jedna sprawa odnośnie tego, bo fajnie jest mieć tą wymarzoną domenę, ale czasami jest to niemożliwe, bo jest ona akurat zajęta.

sold-sign-white-background

Warto pamiętać, że ta zajętość może być permanentna lub przejściowa. Ludzie zazwyczaj opłacają domenę na rok z góry i przez ten rok próbują taką domenę wypozycjonować, próbują sprawić, żeby biznes opisany na tej domenie stał się dochodowy.

Często jednak po roku nie decydują się na utrzymanie tej domeny, bo np. zmienili plany lub znaleźli inną domenę, która bardziej się im podoba. Powody mogą być różne.

I teraz, jeżeli jesteśmy zainteresowani daną domeną, to możemy czekać cały rok na nią i liczyć na to, że się zwolni i nikt nie będzie nią w międzyczasie zainteresowany lub możemy dokonać opcji na tę domenę. Taka opcja sprawia, że będziemy mieli prawo pierwokupu domeny jeśli jej aktualny właściciel z niej zrezygnuje.

I teraz możemy póki co prowadzić bloga na darmowej domenie licząc na to, że w przeciągu roku uda nam się doprowadzić do rozwoju swojego bloga z programami, a po roku możemy przenieść się na tą swoją wymarzoną domenę. Warto o tym pomyśleć.