Szukanie pracy w 50 najbardziej „smart” companies na świecie

Pracy właściwie można szukać wszędzie. Można też spróbować popracować dla firmy, która uznawana jest za jedną z najlepszych w swojej dziedzinie na świecie.

MIT Technology Review jak co roku wybrało 50 firm, które ma szansę stać się dużymi graczami (lub już nimi zostało) w świecie nowoczesnych technologii. Jeżeli ktoś z Was szuka właśnie pracy, to spróbujcie i tam wysłać swoje CV. Pełna lista firm i ich opisy znajduje się na stronie:

https://www.technologyreview.com/lists/companies/2017/

O czym warto pamiętać przy aplikowaniu do takich firm? Właściwie to o tym samym o czym przy aplikowaniu do jakiejkolwiek firmy. W swojej aplikacji powinniśmy przede wszystkim wykazać się umiejętnościami, które firmie mogą być potrzebne, czyli sprawdźmy z jakich języków programowania firma korzysta, zastanówmy się w którym jesteśmy najlepsi i wskażmy te swoje umiejętności, z przykładami (np. co możemy zrobić aby usprawnić firmę).

Oprócz umiejętności i wiedzy musimy wykazać się przekonaniem do projektu, jest to tym istotniejsze im mniejsza firma. Małe firmy potrzebują ludzi, którzy będą naprawdę wkręceni w to czym się firma zajmuje. Duże firmy potrzebują także ludzi, którzy są po prostu dobrzy w swojej działce, ale jeśli coś nas fascynuje z tego czym się firma zajmuje, też możemy o tym wspomnieć w CV czy liście motywacyjnym.

Gdybyście aplikowali do którejś mniej czy bardziej znanej firmy z tej listy, powodzenia 🙂