Co z tą sztuczną inteligencją?

Jak pewnie słyszeliście i czytaliście, ostatnio coraz więcej firm angażuje się w pracę nad sztuczną inteligencją. Coraz więcej ludzi jawnie też wyraża swoje obawy związane z tworzeniem sztucznych inteligencji, a przede wszystkim obawy związane z tym w jaki sposób będą one wykorzystywane. Bez względu jednak na te obawy, a może właśnie ze względu na te obawy – wyścig po A.I. nabiera coraz większego tempa.

droid-prototype

Do przyspieszenia wyścigu może przyczynić się najnowsze dzieło Elona Muska i przyjaciół (to ten facet od PayPal, Tesla Motors, SpaceX, etc.), czyli projekt OpenAI. Jest to projekt typu „open source”, który właśnie zaprezentował OpenAI Gym – narzędzie do rozwoju i porównywania tworzonych programów A.I.

Można powiedzieć, że jesteśmy teraz w kwestii A.I. w podobnym miejscu jak byliśmy kilkanaście lat temu w kwestii kodu DNA. Wtedy to wiele osób starało się być tymi pierwszymi, którzy rozszyfrują genetyczny kod człowieka. I wtedy też wiele firm brało udział w wyścigu z zamiarem opatentowania DNA, ale wiele organizacji starało się działać „open sourcowo” i w ten sposób wyścig nabierał tempa i w końcu się udało…

Kto wygra w wyścigu o A.I. i jaka będzie ta pierwsza A.I.? To się okaże.

No, chyba że pierwsza A.I. już istnieje, tylko nikt się jeszcze tym nie pochwalił 😉

Tutaj więcej o Open A.I.
https://openai.com/
https://gym.openai.com/