Jak urządzić małą łazienkę? 3 najważniejsze zasady

Mała łazienka może wydawać się problematyczna w aranżacji. Jak się jednak okazuje, wystarczy stosować się do sprawdzonych metod, by zyskać pomieszczenie funkcjonalne i komfortowe. Jak urządzić małą łazienkę? Warto zastosować odpowiednie płytki ceramiczne, meble łazienkowe oraz kolory. Poniżej dowiesz się wszystkiego na ten temat!

Zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę? Wybierz odpowiednie płytki ceramiczne!

Absolutną podstawą aranżacji każdej łazienki jest zastosowanie odpowiednich płytek ceramicznych – zarówno na ścianach, jak i podłogach. Ich podstawowym celem jest bowiem zabezpieczanie powierzchni przed wilgocią, a także poprawa estetyki wnętrza. Jak urządzić małą łazienkę pod tym kątem?

Polecane są przede wszystkim płytki wielkoformatowe, które dzięki większym wymiarom powiększają optycznie pomieszczenie. Jak to możliwe? Decydującą rolę odgrywa tutaj mała liczba fug – dzięki temu łazienka nie jest dzielona na jeszcze mniejsze przestrzenie, co wpływa pozytywnie na efekt końcowy. Takie optyczne powiększenie sprawi, że zyskasz wnętrze komfortowe i funkcjonalne, które spełniać będzie oczekiwania najbardziej wymagających domowników.

Pamiętaj! Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości, inwestuj w gresy wielkoformatowe, które dostępne są w ogromnej liczbie wzorów i kolorów, a do tego imponują parametrami wytrzymałościowymi. Możesz mieć pewność, że kupując wyroby od cenionych producentów (np. z Włoch czy Hiszpanii), pozostaną one piękne nawet po wielu latach użytkowania.

Mała łazienka to idealnie dopasowane meble łazienkowe i armatura

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę, nie zapomnij o odpowiednim dopasowaniu mebli łazienkowych i armatury. To właśnie wyposażenie, które zajmuje mniej miejsca, będzie dla Ciebie najbardziej wartościowe. Możesz np. postawić na wiszące szafki, które nie zabiorą cennej przestrzeni na podłodze, a wannę zastąpić wąskim prysznicem.

Sporo miejsca zaoszczędzisz także dzięki akcesoriom, np. haczykom na ręczniki albo umywalkom wiszącym, które montuje się bezpośrednio do ściany. Przed zakupem jakiegokolwiek wyposażenia w pierwszej kolejności dokładnie sprawdź jego wymiary, aby dopasować konkretny produkt do swojej niewielkiej łazienki i zaaranżować ją w najlepszy możliwy sposób.

Jasne kolory i dobre oświetlenie, czyli sposób na optyczne powiększenie łazienki

Niewielkie pomieszczenia lubią jasne kolory, które optycznie je powiększają. Dlatego inwestując w płytki ceramiczne lub meble łazienkowe, wybieraj te białe, beżowe albo w zimnych, pastelowych odcieniach. Nie zapomnij przy tym o mocnym oświetleniu (zwłaszcza, jeżeli nie posiadasz w swojej łazience okna). Ciekawym rozwiązaniem, które optycznie powiększa przestrzeń, jest także duże lustro – może ono stanowić przy tym bardzo efektowną dekorację.

Jak urządzić małą łazienkę? W praktyce to nie takie trudne – stosuj się do powyższych porad, a z całą pewnością osiągniesz satysfakcjonujący efekt, zaś codzienne toaleta okaże się czystą przyjemnością!