Sklep z meblami – pomysł na biznes

Czy w czasach, kiedy w sieciówkach można kupić meble za grosze, opłaca się założyć sklep z meblami? Jasne, że tak! Poniżej podpowiadamy, jak otworzyć i jak prowadzić sklep meblowy oraz jak powinna wyglądać reklama sklepu meblowego.

Sklep meblowy – czy to ma sens?

Oczywiście, że stolik można kupić w markecie za kilkadziesiąt złotych. Jednak po paru latach użytkowania taki mebel będzie nadawał się do wyrzucenia. Nie wspominając już o nudnym, do bólu powtarzalnym designie takich produktów. Dlatego część klientów będzie wolała postawić na meble od sprawdzonego producenta, kupione w lokalnym sklepie. 

Jeśli…

  • … masz wyczucie stylu,
  • … potrafisz urządzać,
  • … stawiasz na jakość, 
  • … umiesz doradzać innym w kwestii wyboru mebli,

to znaczy, że sklep z meblami to idealny pomysł na biznes dla Ciebie!

Wielkie sklepy z meblami są nastawione przede wszystkim na szybki zysk (kosztem materiałów, jakości, środowiska). Możesz zaoferować swoim klientom coś, czego oni nie mogą. Czyli:

  • indywidualne podejście do klienta,
  • sprawdzoną jakość,
  • długi okres gwarancji. 

Meble z drewna

To, co powinno przyciągać do Ciebie klientów to przede wszystkim dobra jakość produktów i materiałów, z których zostały wykonane. 

Za najbardziej luksusowe uważa się meble z litego drewna. Są trwałe i wytrzymałe. Przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć kilku pokoleniom. To duża, ale opłacalna inwestycja. Najdroższe, ale też najodporniejsze są meble z dębu lub egzotycznych gatunków drewna.

Do swojej oferty możesz dołączyć meble z materiałów drewnopochodnych, takich jak sklejka, płyta wiórowa czy płyta MDF.

Pamiętaj jednak, żeby zawsze pochodziły od sprawdzonego producenta. To wyróżni Twój sklep na tle innych. Dotrzesz do wymagających odbiorców, którzy docenią Twój asortyment. 

Internetowo czy stacjonarnie?

Jeśli chcesz sprzedawać meble, zacznij od sklepu stacjonarnego. Prowadzenie sklepu  internetowego ma dużo wad.  Największymi są duża konkurencja oraz logistyka i koszty związane z dostawą i ze zwrotami. 

Reklama sklepu meblowego – klucz do sukcesu

Marketing można zlecić zewnętrznej agencji reklamowej lub zająć się tym samemu. Jeśli korzystasz z usług agencji, upewnij się, że pracują w niej ludzie którzy rozumieją filozofię Twojej firmy. Pierwszym krokiem jest znalezienie grupy odbiorców swojej firmy i właściwe określenie ich potrzeb. Podstawą reklamy jest dobra, czyli szczera i prosta, komunikacja z klientem. Nawet jeśli prowadzisz biznes stacjonarnie, warto być obecnym w sieci (strona internetowa, media społecznościowe). Zadbać o dobrą lokalizację sklepu, wybierz miejsce, które jest widoczne i do którego łatwo trafić. Ogromne znaczenie ma aranżacja wystawy, warto także zadbać o odpowiednią reklamę.  

Polano Meble – polski producent mebli

Szukasz dobrego producenta mebli? Wejdź na polanomeble.pl i zapozaj się ofertą jednej z wiodących, polskich marek meblowych. W sklepie znajdziesz szeroki wybór solidnych mebli z litego drewna. To inspirujące i solidne projekty mebli na wymiar w różnych stylach i z różnych gatunków drewna.